Radek Chlup

Novinář a spisovatel

Vše začalo nabídkou na amatérské hudební recenze pro blog mé kamarádky. Díky tomu se zrodila myšlenka, z myšlenky se stala touha a z touhy poslání. 

Mé první neotesané krůčky vedly k webům Metalista a Metal Forever and Metal Man, kde jsem si vyzkoušel, co obnáší napsat plnohodnotný článek a jaké pocity z toho mám. Přelomově však vnímám až zkušenosti na kultovním a již neaktivním Abysszine a na tehdy ještě portálu s hudebními videoklipy Obscuro, které jsem později inspiroval myšlenkou prvních rubrik a plnohodnotného webu. Po krátkou dobu jsem byl na Obscuro dokonce šéfredaktorem, než jsem se této pozice zřekl. Píši tam ale dodnes. 

Dodnes píši také na cca 20 let fungujícím Marastmusic, který mi do pisatelského života dal opravdu hodně a na Metalirium. 

Pak přišly první kroky k tomu stát se profesionálním novinářem. Na CreativeLife, magazínu o umění, jsem se ale moc neohřál. Po zhruba roce angažování CreativeLife přestal vykazovat známky života.

Následovaly copywriterské zakázky, což byly pouze drobnější příležitosti v době, kdy jsem hledal nějaké uplatnění. Opět ale mohu hovořit o cenných zkušenostech, negativních i pozitivních.

 "Výborně odvedená práce, nebylo potřeba větších oprav ani požadavků navíc. Perfektní komunikace, rychlé reagování, velmi milé jednání. Dobře popsané schopnosti práce. Nebylo potřeba doplňujících otázek." 

A pak jsem začal psát pro Flowee. V kontextu s tímto projektem mohu poprvé hovořit o zkušenostech s profesionálním médiem. Zároveň mi Flowee ukázalo, čemu se v životě chci věnovat, což pak vedlo k tomu, že jsem začal pracovat pro Tiscali a jejich populárně naučnou odnož Nedd. 

Do mého portfolia v současnosti patří firmy Tiscali, Digital Plus, portál Sueneé Universe a hudební webziny Marastmusic, Metalirium a Obscuro

Portfolio článků - zde

Nyní si plním další sen - napsat knihu. Na prvním vydání usilovně pracuji! 

Informace o mé literární tvorbě budou dostupné brzy. Děkuji moc za podporu a budu vděčný za vaši zpětnou vazbu či nabídky ke spolupráci!